E-Ticaret Sitesi Kurmak

Pek çok firma, işletme için web siteleri, satıcı ile alıcı arasında yer alan ilk temas noktası sayılmaktadır. Pek çok kişi bundan böyle türlü hizmetler ve ürünler için alışverişlerinin büyük bir kısmını online olarak yapmaktadır. Bu durum hem görsel açıdan etkileyici hem de kolay kullanımı olan bir web sitesine sahip olmanın firmanıza, işletmenize ticaret yapma amacıyla yeni bir platform sunabileceğini ifade etmektedir. Sektörünüze ve niş alanınıza bağlı olarak, internet kullanıcılarının hizmetlerinizi ya da ürünlerinizi doğrudan internet sitenizden satın alma seçeneğine sahip olmak, gelenekleri kaybetmemenizi ya da bunu zaten bir alternatif olarak sunan rekabetçilerin gerisinde kalmamanızı desteklemek amacıyla oldukça büyük önem taşımaktadır. Dijital devrim, kişilerin bundan böyle çok az gecikme ile birlikte çok iyi hizmet beklediğini ifade etmektedir. By sebeple web sitenizde dolaşmak yavaş ya da zorsa, kendinizi müşterileri kaybederken bulabilirsiniz. bu sebeple etkileyici bir e-ticaret sitesi tasarımı oldukça önemlidir. Ancak e-ticaret siteleri karmaşıklardan uzak değildir, konuyu biraz aydınlatmak için, etkileyici tasarıma sahip olan bir e-ticaret sitesi olmasını destekleyen düşüncelerin ve faktörlerin bir listesini sizler için derledik.E-Ticaret Sitesi Nedir?E-ticaret web sitesinin anlamı tam olarak nedir? Anlam olarak, e-ticaret ya da elektronik ticaret, online bir işlemi gerçekleştirme eylemini ifade eder, bu sebeple bir e-ticaret web sitesi, online hizmet ve ürün satın alma ve satma aracıdır. Bu durum tıpkı ana caddede bulacağınız herhangi bir dükkanda olduğu gibidir. Bir e-ticaret sitesi, işletmelerin ya da firmaların online mağazalarını oluşturabilecekleri ve işlemlerini tamamlayabilecekleri ve en önemlisi her zaman ve her yerden ulaşabilecekleri bir platformdur.Temel olarak, e-ticaret siteleri 3 ana bölümden oluşmaktadır. Bunlar; vitrin, ürünler ve kasa. Sanal vitrin, işinizi bir vitrinde sunduğunuza benzer şekilde sergilemenize imkan tanır; bu 'pencereyi' markanız, teklifleriniz, etkinleriniz ya da öne çıkan ürünlerinize ilişkin önemli bilgileri vurgulama şansı olarak düşünün. Ürün sayfaları esasen ürün bilgilerini, resimleri, fiyatı ve ürüne bağlı olarak diğer satın alınabilecek seçenekleri listeler. Ödeme, müşteri ve işletmeniz, firmanız arasında güvenli ve basit bir işlem süreci sağlamalıdır. Potansiyel alıcılar, tahmini teslimat süreleri ve maliyetlerin dökümü de dahil olmak üzere satın almaların bir özetini görebilmelidirler.Bir E-Ticaret Sitesini Etkileyici Kılan Nedir?
  • Sunumİlgi çekici, etkileyici bir e-ticaret web sitesi oluşturmak için önemli bir etken, hizmetlerinizin ve ürüblerinizin kullanıcılara sunulma şeklinde yatmaktadır. Marka mesajlarının görselleştirilmesi ve iletilmesi söz konusu olduğu zaman web sitesi tasarımı oldukça fazla önemlidir. Gerçekten 'sahneyi belirlemeye' destek olabilir ve kullanıcıların işletmenizden, firmanızdan neler bekleyecekleri hususunda beklentileri belirleyebilir ve markanızın arkasında yer alan hikayeyi iletmeye yardımcı olabilir. Ürünlerinizin tasarımı ve düzeni, sağladığınız hizmetlerin ya da ürünlerin yanı sıra sizin sektörünüze de bağlı olacaktır. Ayrıyeten hedef demografinizi de göz önünde bulundurmanız gereklidir. Bir B2B işletmesi misiniz yoksa B2C işletmesi mi? Markanızı, hizmetlerinizi ve ürünlerinizi internet sitenizde sunma biçiminiz, hedeflenen alıcıların ilgi alanlarını, gereksinimlerini ve taleplerini yansıtmalıdır.Örneğin, modaya dair bir sektörde bulunuyorsanız, web sitenizin hedeflediğiniz kitleye görsel açıdan etkileyici, çekici, temiz ve marka kişiliğini yansıtmasını istersiniz. Ana sayfanız etkileyici olmalı ve ürünlerinizin ya da hizmetlerinizin dikkat çeken görüntüler ile kullanıcıları meşgul etmeli ya da işletmenizin hikayesine ilişkin daha fazla bilgi edinmeye ikna etmelidir. Sitenizde gezinme aşaması kolay ve basit olmalı, kullanıcının kafasını karıştırmamalıdır. Bu potansitel bir satışı kaybetmemek için en hızlı yollardan biridir. Kolay, hızlı ve basit gezinme sağlayarak kullanıcıları uzun vakitler boyunca sitenizde gezinmeye devam etmeye ikna edeceksiniz, üstelik ek bir ürün dahi satın alabilirler.Farklı bir örnek sunmak gerekirse, konser gecelerine dair bilet satışı gerçekleştiriyorsanız, etkinliklerinizin heyecan verici ve oldukça eğlenceli olduğu konseptini canlandırmak ve işinizin çok iyi bir temsilini oluşturmayı talep ettiğiniz için web siteniz daha yoğun görünüme sahip olabilir. Heyecan katmak amacıyla daha fazla görüntü, renk ya da video kullanabilirsiniz. Önceki katılımcıların yorumlarını, değerlendirmelerini ya da referansları eklemeyi düşünebilirsiniz. Tüketicilerin büyük bir bölümü online incelemelerin satın alma aşamasındaki kararlarını etkilediğini söylemektedir.Stil tercihleriniz ne olursa olsun, fiyatların, güven sinyallerinin ve incelemelerin açık bir şekilde görünür olması, kullanıcıları bir satın alma işlemini gerçekleştirmeye ikna etmek için zorunlu olacaktır. Muhtemel müşterileri, web sitenin güvenli olup olmadığını ve iade ya da memnuniyet politikasının ne olduğunu hemen maliyetleri ve fiyatları hakkında bilgi sahibi olmak isteyecektir. Potansiyel alıcıların geri dönmesini engellemek amacıyla şeffaf olunmalı ve ilgili bilgilerin sağlanması gereklidir. Bu iki farklı örnek, iyi bir e-ticaret web sitesi oluşturmanın sektöre, kullanıcıların gereksinim ve taleplerine bağlı olarak büyük ölçüde değişebileceğini göstermektedir.
  • Kullanılabilirlikİnternet siteniz sıkıcı, kötü düzenlenmiş ya da gezinmesi zorsa, müşterilerin hizmetlerinize ya da ürünlerinize göz atmak amacıyla vakit harcamak isteyeceği bir yer olmayacaktır. Müşterilerin geri gelmeye devam etmesini istiyorsanız, internet sitenizin kullanımını kolay hale getirmek çok önemlidir. Kürüsel internet trafiğinin yarısı akıllı telefonlardan, internet sitenizin akıllı aygıtların çeşitli mobil uyumlu ve erişilebilir olduğundan emin olmalıdır. Her işletmenin dans eden, şarkı söyleyen bir mobil uygulamaya gereksinimi olduğunu söylemiyoruz ancak kullanıcıların masaüstünde sahip olabilecekleri aynı düzeyde kullanılabilirlik sağlamak, başlamak için muhteşem bir yer olacaktır. Harekete geçirici formlar ve mesajlar gibi niteliklerin yerleşimini ve boyutunu da göz önünde bulundurun, akıllı cihazların ekranları açıkça ortalama masaüstünüzden daha da küçüktür, sitenizi mobil cihazlar için optimize etmeye çalışırken bu hususu dikkate almanız gerekmektedir.
  • GüvenlikE-ticaret sitenizin online işlemleri depolamak ve işlemek amacıyla güvenli bir yer sağlaması oldukça önemlidir. eBay ve Amazon benzeri perakende devleri, kanıtlanmış güvenlik önlemleri ile birlikte alıcıların güvenini kazanmıştır. 2018 tarihinde yapılan bir araştırmaya göre, e-iletişim endüstrisi yıllık olarak bütün başarılı güvenlik tehditlerinin %32'sine kadarını yaşadı. Alıcılarınızı online dünyada korumak amacıyla bir dizi protokol uygulamanız oldukça önemlidir. Müşterilerin web sitenizden alışveriş yapabilmeleri için sizlere güvenebileceklerinden emin olmalıdırlar.Ana sayfanızda ve sitenizin tamamında görsel güven sinyalleri ile birlikte, müşterilerinizin zor kazandıkları parayı farklı bir yerde harcamayı düşünebilecekleri bir site olarak güven değerini onlara aşılarsınız! Güvenli bir ödeme sistemine sahip olmak güvenilirlik açısından oldukça önemlidir ve bilgisayar korsanlarına ve kötü amaçlı yazılımlara karşı dayanıklı olmak oldukça önem arz etmektedir.En İyi E-Ticaret SiteleriBir e-ticaret sitesini muhteşem yapan şeyin ne olduğunu algılamak bir şeydir, ancak halihazırda başarılı olan e-ticaret web sitelerinin bazı örneklerine bakmak, site tasarımınıza ilham vermek amacıyla son derece yararlıdır.Küresel moda perakendecisi olan ASOS bunu başardı. Kullanımı basit ve kolay gezinme, kapsamlı ancak minimalist ürün sayfaları ve güvenilir olma, güvenli bir ödeme süreci ile birlikte alıcının karşılaşabileceği ve satışı kapatmamayla sonuçlanacak olası engelleri yok ettiler.Daha küçük ölçekli firmalar veya işletmeler için, üst düzey ev aksesuarları ve mobilya perakendecisi olan Moooi'ye bir göz atın. Seçkin tasarımcılar aracılığıyla hazırlanmış türlü ısmarlama ürünler sunan ürün sayfaları, bir armatür ya da donanıma karşılık gelen sanat eserleri olarak temsil edilen ögelerini, görüntülerini en iyi biçimde tanıtacak şekilde düzenlenmiştir. Pazarını ve hedef kitlesini oldukça iyi tanıyorlar ve bunu başarı ile birlikte yansıtan bir e-ticaret web sitesi oluşturmuşlar.İster gelişmekte olan bir girişimci, ister köklü bir işletme veya firma olun, kalabalık dijital pazar dünyasında öne çıkmak ve müşterileriniz için harika kullanıcı deneyimleri sağlamak isteyeceksiniz. İşlevsel, en iyi uygulamalı bir e-ticaret sitesi ile hizmetlerinizin ve ürünlerinizin erişimini genişletmek herkesin isteyeceği bir durumdur.Sizler için büyük ya da küçük işletmeler, yani tüm işletmeler için profesyonel e-ticaret web siteleri tasarlamakta ve inşa etmekteyiz. Web sitenize gelen trafiği yükselterek, değerli dönüşümler oluşturarak işletmelerin online potansiyellerini açığa çıkarmalarını destek olmak istiyoruz. Gold Web Tasarım ile iletişime geçerek profesyonel bir e-ticaret sitesine sahip olabilir ve kazançlarınızı online platform üzerinden devam ettirebilirsiniz. E-ticaret sitesi kurmak için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.