Dijital Reklam Ajans

Bir dijital ajans e-ticaret, arama motorları, web site tasarımı benzeri pek çok alanda hizmet sunan iş ortaklarıdır. Dijital ajanslar zannettiğinizden çok daha geniş alanda işlerini yürütmektedir. İşletmeniz ister hizmet isterse ürün pazarlasın, dijital mecralarda pazarlamak amacıyla pek çok farklı platformları ve yöntemleri kullanabilirsiniz.Geleneksel pazarlama faaliyetlerinden gelmiş olan işletmeler dijital dünyada bulunan pazarın dinamik yapısına adapte olmakta zorlanabilirler. Bu nedenle dijitale yatırım yapacak olan işletmeler için profesyonel bir dijital ajans ile işbirliği yapmak çok doğru bir seçim olacaktır.Dijital ajansların çalıştığı ajanslar genellikle şu şekildedir;
 • SEO (Arama Motoru Optimizasyonu): İnternet sitenizin arama motorlarında ilk sayfalarda yer alması, üst sıralara çıkması ve organik bir trafik çekmesi amacıyla yapılan bütün çalışmalardır.

 • Web Tasarım: İşletmenizin, firmanızın sanal dünyada olan ofisi internet sitenizdir. E-ticaret sitesi tasarımı, özel web tasarımı, kurumsal web site tasarımı, mobil uygulama tasarımı benzeri pek çok konuda hizmet alarak sanal dünyaya web tasarım ile adım atabilirsiniz.

 • Web Yazılım: Kurumsal firmalar, işletmeler dijital ajans ile çalışarak gereksinimlerine yönelik yazılımlar satın alabilir. B2B ve B2C entegrasyonu, iş süreci takip yazılımları benzeri konularda destek almanız mümkündür. Ayrıyeten özel web yazılım projelerinde de işin içine dijital ajanslar giriş yapmaktadır.

 • Sosyal Medya Danışmanlığı: İşletmenizi, markanızı sosyal medya platformlarında daha da görünür hale getirme ve sosyal medya platformlarında etkileşim oranını yükselterek satışlarınızı artırmak amacıyla profesyonel sosyal medya danışmanlığına gereksinim duymanız olasıdır.

 • E-Ticaret Danışmanlığı: E-ticaret web sitenizde ve farklı dijital pazarlama kanalları aracılığıyla hizmet ve ürünlerinizin satışlarını yükseltme hedefli danışmanlık hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

 • Kurumsal Kimlik Tasarımı: İşletmenizin kurumsal kimliğini dijital dünyaya da entegre etmeniz gerekmektedir. Logo, marka renkleri ve farklı kurumsal ayrıntıları en ince detayına dek planlamalısınız. Bu da tecrübe sahibi bir dijital ajans yardımıyla olabilir.

 • Reklam Yönetimi: İşletmenizin, markanızın arama motorları ve sosyal medya platformlarında hedef kitlesine erişebilmesi adına profesyonel reklam yönetimine gereksinim duyarsınız. Bunun için de reklam yönetimi hususunda dijital ajanslar size destek olabilir.Dijital ajans web tabanlı olan bütün alanlarda hizmetler sunmaktadır. Dijital ajans yolculuğunuzda başarıyı elde edememekten mi endişeleniyorsunuz? Bu durum sizi asla endişeye düşürmesin, çünkü firmamız ve profesyonel ekibimiz işte bu iş için sizin yanınızda olacaktır!Dijital Ajansların Çalışma AşamalarıGold Web Tasarım olarak her müşterimizin isteklerini geçmişte yürütmüş olduğumuz projelerden gelen tecrübelerimiz ile özel olarak kabul ediyor ve tamamıyla orijinal olarak planlıyoruz. Dijital alanda yer alan mecralarınızda sizlerle belirli aşamalar ile çalışmaya başlıyoruz.Dijital ajansların çalışma aşamaları şu şekildedir;
 • Tanışma İçin Toplantı Düzenleme: İlk önce sizlerle tanışılması için bir toplantı düzenlenir. Dijital ajans olarak önce ajans size kendilerini tanıtmak ve sizleri de tanımak ister. Amaçlarınızı ve beklentileriniz dinlerler. Mevcut olan dijital varlığınızı ayrıntılı olarak analiz ederler. Yapılan analizlerin ardından sizler için yeni fikirler üretir ve paylaşırlar.

 • Dijital Faaliyet Yöntemi Oluşturma: İster arama motoru optimizasyonu ( SEO ), ister sosyal medya yönetimi, ister web tasarım olsun tüm hizmetlerimizde belli başlı bir yönteme göre planlı bir şekilde hareket ederler. Gereksinimlerinize, var olan dijital varlığınıza ve isteklerinize özgü bir yöntem ve yol haritası belirlerler.

 • Sizlere Özel Teklifler Sunma: Yapılan analizlerin ardından beklentilerinize ve taleplerinize göre oluşturulan yöntemlere göre sizlere özel teklifler sunulur. Teklifte fiyat bilgisinden yol haritasına dek her noktaya tutarlı ve şeffaf olarak yer verilir. Sizlerden alınan onay ile çalışmaya başlangıç yapılır.

 • Rapor ve Değerlendirme Süreci: Tüm dijital projelerimizde her daim verileri toplamakta ve verileri işleyerek dönüşleri değerlendirmekteyiz. Düzenli ve titiz bir şekilde yaptığımız değerlendirmeler sonucunda raporlar oluşturmaktayız. Bu süreç içerisinde ve süreç sonunda sizlere her daim şeffaf vve tutarlı raporlama toplantıları düzenlemekteyiz. Profesyonel bir dijital ajans olarak firmamızın çalışma sistemlerinden bazıları bunlardır. Hizmetlerimize ilişkin ayrıntılı bilgiler almak için firmamıza ulaşabilirsiniz.Dijital Ajans Tercihinde Yapılan Bazı HatalarDijital ajans tercihiniz markanızın dijital alanda olan varlığı ve konumu için son derece önemli bir süreçtir. Dijital alanda markanızın konumunu yükseltmek ve güçlendirmek amacıyla doğru ajansı tercih etmelisiniz. Dijital ajans tercihinde yapılan hatalar markaların dijitalleşmeye yönelik yatırımlarını negatif olarak etkileyebilir.Dijital ajans tercihinde en fazla yapılan yanlışlar şu şekildedir;
 • Fiyatlara Odaklanmak: Dijital ajans tercihinde yapılan hatalarda neredeyse ilk olarak fiyatlara odaklanmak gelmektedir. Elbette her işletmenin, firmanın bu işi için kendine ayırdığı bir bütçe mevcuttur. Fakat her marka dijital platformlarda başarı elde edebilmek amacıyla bir dijital ajans ile işbirliği yapar. Fiyat yerine sizlere sunulan teklifte öncelikli olarak sunulan hizmetlere ve elde edilmesi öngörülen sonuçları odaklanmak daha doğru seçim olur.

 • Yüksek Tutarlı Fiyat Teklifinin Kaliteli Olacağı Düşüncesine Sahip Olmak: Dijital ajans sektöründe aynı hizmet için birbirinden farklı fiyat teklifleri duymanız olası bir durumdur. Yüksek tutarlı fiyat tekliflerinin başarılı ve kaliteli olacağı düşüncesine sahip olmak da yanlış olacaktır.

 • Düşük Tutarlı Fiyat Teklifinin Başarısız Olacağı Düşüncesine Sahip Olmak: Dijital ajanslar rekabetçileri yanında aynı hizmete düşük tutarlı fiyat teklifler verebilir. Bu nedenle düşük tutarlı fiyat tekliflerinin başarısız olacağı düşüncesine sahip olmak yanlış olacaktır.Fiyatlara odanmak yerine hizmetin özelliklerine ve dijital ajans ile aranızda olan iletişiminizin olumlu olup olmadığını gözlemlemeniz gerekmektedir. Dijital varlığınızın bu alana yaptığınız yatırımların boş yere gitmemesi amacıyla yanlışlara düşmemeli ve doğru, sağlıklı dijital ajans ile çalışmalısınız.Doğru Dijital Ajans ile İşbirliği YapmakÜlkemizde son zamanlarda dijital ajans olarak hizmet sunan firma sayısında oldukça büyük bir yükseliş oldu. Pek çok işletme başarısız dijital ajans tercihinin ardından ümitsizliğe kapılmaktadır. Fakat her alanda olduğu üzere bu alanda da yanlış iş ortaklıkları kurabilme olasılıklarınızı unutmamanız gerekmektedir. Doğru dijital ajans ile işbirliği yapmak her daim markanızın piyasada olan konumunu güçlü hale getirecektir.Dijital ajanslar ile görüşme yaparken öncelikle sağlıklı ve etkili bir iletişim kurmanız gerekmektedir. Fakat her şey de güzel bir iletişim kurmadan ibaret değildir, bununla birlikte sizlerin dijital alanlardaki hedeflerinize erişebilmeniz adına yararlı olacak ajansları tercih etmeniz gerekiyor. Yanlış ajanslar sizler adına zaman ve maddi olarak kayıp oluşturacaktır. Ayrıyeten belirli büyüme şanslarını da yanlış ajans tercihleri ile kaçırmanız ne yazık ki olası bir durumdur. Doğru dijital ajans tercihi markanızın, firmanızın piyasada olan konumunu her daim en üste taşıyacaktır. Bunun için tecrübe sahip bir ekip ile çalışma yapılmalı ve dijital ajans tercih aşamasında dikkat edilmesi gereken bazı durumları göz ardı etmemelisiniz. Dijital ajans arayışı içerisinde bulunuyorsanız Gold Web Tasarım ekibi ile tanışmanızı; profesyonel, kreatif ve dinamik hizmet anlayışımız ile tanışmanızı istemekteyiz. Doğru dijital ajans seçimi sizleri en üst konuma taşıyacak ve ulaştığınız konumu her daim güçlü tutacaktır. Bizlerden profesyonel hizmet almak için iletişime geçebilirsiniz.