Web Tasarım Fiyatları

Web tasarım hizmetlerinde mevcut olan fiyat çeşitliliği hizmet almak isteyen kişilerin büyük yanılgılara düşmesine yol açmaktadır. Web tasarım fiyatları hususunda her firma birbirinden farklı fiyat teklifi sunmaktadır. Bir yerden aldığınız fiyat teklifi çok uygun, ekonomik fiyatlı olurken farklı bir yerden aldığınız fiyat teklifi çok yüksek gelebiliyor.Bu yazımızda web tasarım fiyatları vermek yerine eksiksiz bir web tasarım maliyeti nasıl belirlenir, sorusu üzerine oluşturduk. Yazımızı ayrıntılı olarak incelediğiniz zaman bir internet sitesi tasarım hizmeti almayı düşündüğünüz zaman fiyatları etkileyen faktörler hakkında bilgi sahibi olacaksınız.Web tasarım alanında da diğer pek çok alanda olduğu üzere fiyatlar güncel maliyet ve arz-talep dengesine göre belirlenmektedir. Aynı kalitede olan web tasarım hizmetlerinde değişik fiyatlar duymanız çok mümkün bir durumdur.Gold Web Tasarım olarak web tasarım projelerinde fiyat belirlerken dikkat etmeniz gerekli faktörleri değerlendireceğiz;
 • Hizmet Aldığınız Firma Ve Ekibin TecrübesiWeb sitesi tasarlarken maliyetleri etkileyen bazı önemli faktörlerden biri de hizmet aldığınız firmanın tecrübedir. Web site tasarımında belirli kalem maliyetler sabit olsa bile bu hususta size destek olacak web tasarım uzmanının deneyimi de önemlidir.Web tasarım uzmanının tecrübe seviyesi, sertifikaları ve daha önce görev aldığı projeler ücretler konusunda oldukça etkileyicidir. Başarılı, kaliteli ve tüm gereksinimlerinizi karşılayacak, sektörünüzde ön planda olmanıza destek olacak bir web tasarım çalışması yaptırmak amacıyla daha yüksek bedeller ödemeniz gerekecektir.Hazır web tasarım çalışmaları çoğunlukla daha da düşük fiyatlı olacaktır. Bu yüzden fiyat değerlendirmesi yaparak aynı referanslara sahip, aynı hizmet özelliklerini dikkate alarak değerlendirme yapın.
 • Web Sitesinin TürüFiyat teklifi alacağınız ajanstan talep ettiğiniz web sitesinin türü de fiyatlandırma konusunu etkiler. Kişisel bir web sitesi tasarlama yanında kurumsal seviyede bir e-ticaret platformu tasarlamak çok fazla vakit alıcı ve maliyetli olacaktır.İnternet siteniz üzerinde istediğiniz nitelikler de fiyatları etkisi altına almaktadır. Entegre ödeme sistemleri, alışveriş sepeti benzeri değişik işlevlerin internet sitenize kazandırılması adına daha çok vakit harcanır. Özel olarak geliştirilecek bir internet sitesi istiyorsanız daha yüksek bütçeler ayırmak zorunda kalabilirsiniz.
 • Web Tasarım Uzmanının Sektör TecrübesiWeb tasarım hizmetini alırken web tasarım uzmanının sizin sektörünüzde tecrübe sahibi olması her daim avantaj sağlayacaktır. Mesela bazı web tasarım uzmanları niş olan bir sektörde tecrübe sahibi olabilir. Yalnızca sağlık ajansı olarak çalışan bir şirketten alacağınız internet sitesi sağlık sektöründe faaliyet gösteriyorsa sizlere daha fazla verimli olan bir hizmet sunacaktır.
 • Projenizin Büyüklüğü ve KapsamıBir web tasarım projesi çok ufak olacağı üzere çok büyük kapsama sahip olan bir proje de olabilir. Projenizin kapsamı web tasarım fiyatları üzerinden son derece önemli bir etkiye sahiptir. Var olan bir web sitesini güncellemek amacıyla ödeyeceğiniz tutar, sıfırdan bir internet sitesi hizmetinden çok daha düşük maliyete sahip olacaktır.Web tasarım projelerinizin kapsamını aşamalı olarak da değiştirmeniz mümkündür. Bu süreçte revizyon istekleriniz ve gelecek zamanlarda yapılacak yeni işlemler projenin özelliğini değiştirebilir. Çok daha büyük kapsamlı projelerde daha yüksek bütçeler ile internet siteleri yapılır. Bu nedenle profesyonel web tasarım şirketleri detaylı bir yazılı sözleşme ile birlikte projenize başlangıç yapacaktır.
 • Web Sitenizde Yer Almasını İstediğiniz ÖzelliklerWeb tasarım fiyatlandırma konusu hakkında bilgi alırken internet sitenizde var olmasını istediğiniz nitelikleri de önemsemeniz gereklidir. Web siteniz üzerinde talep ettiğiniz nitelikler ne kadar zaman alıcı ve karmaşık olursa maliyeti de yükselecektir.Bazı internet siteleri özel çözümler gerektirebilir. Online bir işletme için web tasarım hizmeti sunarken ödeme ağları, ürün sayfaları veya farklı iş ortaklarının mevcut olduğu entegrasyonlar da yapılması gerekebilir. Özel çözümler isteyen internet siteleri için sizlerin talepleri doğrultusunda bir fiyatlandırma yapılacaktır. İnternet siteniz için özel araçlar gerekiyorsa bu araçların fiyatını da maliyete dahil etmeniz gerekiyor.
 • Web Sitesinin Dili ve Dil Sayısıİnternet sitenizi hangi dilde talep ettiğiniz de fiyatlar üzerinde etkilidir. Yalnızca Türkçe dili olan bir internet sitesi istiyorsanız maliyetler de düşük olacaktır. Fakat Türkçe ile beraber farklı diller de bu web sitesinde olsun istiyorsanız bu durumda web tasarım fiyatlarında da değişiklik olacaktır.
 • Web Sitesinin Sayfa Sayısıİnternet sitenizde mevcut olacak sayfa sayısı da oldukça önemlidir. İnternet sitenizde tek sayfalık ya da birkaç sayfalık olabileceği üzere daha fazla sayfa sayısına da sahip olan bir site olabilir. Web tasarım uzmanları için bilhassa kurumsal internet sitelerinde her sayfa özenle ve dikkatle hazırlanır. Bu nedenle sayfa sayısı artış gösterdikçe web sitenizin gereksinimleri değişeceğinden dolayı fiyatlar da değişebilir.
 • SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) DesteğiWeb tasarım çalışmalarınızın gerçekleştirilmesinin ardından internet sitenizin bütün nitelikleri arama motorlarıyla tam uyumlu olarak sizlere teslim edilir. Sonrasında internet sitenizi Google benzeri arama motorlarında üst sıralara çıkarabilmek amacıyla arama motoru optimizasyonu yani SEO çalışması yapmanız gerekiyor. Web tasarım hizmeti aldığınız ajanstan SEO yani arama motoru optimizasyonu desteği de almayı talep ettiğiniz zaman daha geniş bir bütçe ayırmanız gerekmektedir.
 • Kullanıcı DeneyimiHer internet sitesinde kullanıcı deneyimi oldukça önemlidir. Bu nedenle hizmet gösterdiğiniz sektör ve web sitenizin türü kullanıcı deneyimi beklentisinin değişimine yol açmaktadır. Web tasarım fiyatları kullanıcı deneyimi beklentisine göre de değişiklik gösterebilir. İnternet sitenizde üstün kullanıcı deneyimi sağlanması için yapılacak bazı çalışmalar da fiyatları değiştirir. Bizler firmamız olarak bütün müşterilerimizin internet sitelerinde en üst seviye kullanıcı deneyimi sunmaya odaklanıyoruz.
 • Web Tasarım Firmasının Yazılım TeknolojisiHer web tasarım ajansı farklı yazılım teknolojileri ile çalışma sergilemektedir. Bizler tüm web tasarım çalışmalarımızda özel olarak geliştirilen yazılımlar ile müşteri gereksinimlerine yanıt veren projeler oluşturuyoruz. Tüm müşterilerimize kolayca yönetilen yönetim paneli sunmaktayız. Hazır temalar ile kurulu internet siteleri daha ucuz olsa bile gereksinimlerinizi karşılamaktan uzak olacaktır.
 • Web Tasarım Hizmetinin Ardından DestekWeb tasarım firmaları tarafından sunulan internet sitesi tasarımı hizmeti farklı özelliklerde olur. Bazı ajanslar internet sitesini teslim etmenin ardından müşterilerini kaderlerine terk ederler. Kaliteli ve başarılı web tasarım hizmeti sunan firmalar web tasarım hizmetinin ardından da destek sürecini kaliteli olarak devam ettirir.Web tasarım hizmeti sonrasında alacağınız destek de ücretler üzerinde belirleyici unsur olacaktır. Firmamız olarak siz değerli müşterilerimize satış ardından destek ve güncelleme desteği de sunmaktayız.
 • Web Tasarım Ekip Üyesi SayısıBazı web tasarım firmalarında tek bir kişi süreçte mevcut olurken bazı web tasarım firmaları da ekip halinde çalışmalarını sürdürmektedir. Web tasarım ekip üyesi sayısı artış gösterdikçe maliyetler de orantılı olarak yükselir. İndirim oranları ekibin tecrübesi, kalitesi ve üye sayısıyla yakın olarak ilgilidir.Gold Web Tasarım olarak tüm web tasarım hizmetlerimizde her hususta uzman olan ekip üyeleri ile müşterilerimize destek oluyoruz. Kurumsal internet sitesi tasarımları, kişisel web site tasarımları vb. tasarımlar için direkt bizlere ulaşabilir ve web tasarım fiyatlarına ilişkin ayrıntılı bilgiler alabilirsiniz.